30 Seconds To Mars na Rock for People: Spousta emocí a česká vlajka

4. july 2013 at 20:23 | Katty |  30 seconds to Mars
Zdroj: T-music.cz
Hned první den se na 19. ročníku Rock for People představila kapela světového formátu. Krátce po desáté spadla plachta instalovaná před pódium Staropramen stage a za ní se objevil Jared Leto se svou kapelou Thirty Secods To Mars. Velkolepé vystoupení a jeden z vrcholů festivalu tak začaly.

Od prvních chvil bylo jasné, že Thirty Seconds To Mars patří mezi jednu z nejpopulárnějších kapel současnosti. Vyznavači alternativní rockové hudby zahájili svou show velmi efektně, kdy před sebou nechali spadnout zmiňovanou oponu. Úvodní skladby Birth, Night Of The Hunter a Search And Destroy slibovaly monumentální show.

Audiovizuální zážitek a perfektní dynamika

Koncert Thirty Seconds To Mars nabídl i kvalitní audiovizuální zážitek. Za skupinou totiž bylo umístěno plátno, které doplňovalo vystoupení o efektní projekci perfektně sladěnou s jednotlivými skladbami. Zážitek z vystoupení byl o to větší - z emotivních refrénů doplněných o sekvence právě zpívaných slov místy běhal mráz po zádech.
Marsácký koncert byl bohatý na dynamiku. Například po energických skladbách This Is War a Conquistadorpřišla pochmurněji laděná Do or Die, kterou Jared uvedl a zavřel samostatně a capella, tedy sólově bez kapely. O nezapomenutelnou show se postaraly i písně jako End Of All Days, City Of Angels, Hurricane,The Kill, Closer To The Edge nebo přídavek Up In The Air.

Charismatická one man show

Frontmanovi Marsů Jaredovi nelze upřít hereckou zkušenost a talent. Jeho projev na pódiu působí často velmi emotivně. Při vystoupení je charismatický a dokáže na sebe perfektním způsobem strhnout veškerou pozornost publika. Tento efekt je místy natolik silný, že koncert Thirty Seconds To Mars vypadá jako one man show typu "Jared Leto a kapela", což navíc umocnila i pozornost kamer, které na obrazovky vedle stage přenášely v podstatě jen jeho.
Jared navíc dokáže skvěle komunikovat s publikem a od prvních chvil si ho podmaňuje. A jistě by to dokázal i bez klišovitých berliček jako "Tohle je jeden z nejlepších dní mého života, protože hraji před krásnými lidmi z České republiky" a skákání po pódiu s českou vlajkou.
Vzhledem k délce koncertu, který trval hodinu a půl, čímž se stal suverénně nejdelším koncertem festivalového dne, šlo spíš o plnohodnotný koncert Thirty Seconds To Mars než o festivalové vystoupení. Show Marsů lze vytknout jen jedno a nejde o chybu kapely. Koncert se konal v uzavřené Staropramen stagi a byť jde asi o největší šapitó, které je na českých festivalech k vidění, počtu fanoušků Thirty Seconds To Mars rozhodně nestačil. Spousta lidí tak stála venku a koncert musela sledovat jen na externí obrazovce.
Tak jako tak ale bude Marsácká velkolepá show jedním z vrcholů letošního Rock for People.
 

1 person judged this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement